Jaki ekspres do kawy do biura kupić?

0
671

Jeżeli doskonała kawa ma Ci towarzyszyć każdego dnia w domu czy biurze, należałoby zaparzyć ją w dobry sposób. Wiadomo jak wygląda biurowa rzeczywistość – wszyscy są spragnieni, każdemu się spieszy, natomiast kawa ma zrobić się sama. Do tego nikt nie ma czasu, by zawracać sobie głowę oczyszczaniem oraz naprawą sprzętu. Jednym zdaniem – ekspres ma działać błyskawicznie, być łatwy w obsłudze oraz najlepiej aby sam o siebie zadbał.

Jaki powinien być ekspres do biura?

W biurze sprawdzi się mały ekspres do kawy, zrobiony ze stali kwasoodpornej. Można w nim zrobić doskonałą kawę w cyklu od 6 do 9 gramów. Jednoczesne zalewanie dwóch filiżanek także byłaby dobrą funkcjonalnością. Wstępne parzenie kawy pozwoli pobudzić zapach, smak oraz parametry parzenia kawowego trunku. Wyświetlacz LCD z programami oraz timerem w ekspresie pozwoli w całości sprawdzać mechanizm przygotowywania. Z zasady małe ekspresy pozwolą zrobić od 40 do 100 filiżanek kawy dziennie.

Na co zwrócić specjalną uwagę przy wyborze ekspresu do biura

U podstaw nabytku firmowego ekspresu do kawy jest codzienna skuteczność, natomiast poza nią również łatwość obsługi oraz konserwacji narzędzia, jego szybkość, sposób aplikowania mleka, wielkość zbiornika na wodę, wielkość samego ekspresu i jego design. Ekspres z podłączeniem do sieci wodociągowej z pewnością zaoszczędzi pracownikom czasu niezbędnego na uzupełnianie wody w ekspresie. Nabiera to istotnego znaczenia w wielkich spółkach z ogromną ilością zatrudnionych. Ewentualną opcję stanowi ekspres z wielkim zbiornikiem na wodę.

Łatwość obsługi oraz konserwacji

Ekspres do biura musi być prosty oraz intuicyjny, tak aby każdy mógł sobie z nim poradzić. Ekspres należy dobrać zgodnie z preferencjami jego użytkowników. Jeśli w biurze niezwykle duża liczba osób pija kawy mleczne należałoby rozważyć o urządzeniu z funkcją one touch cappuccino, dzięki której specjały mleczne będą wykonywane w czasie paru chwil przy utrzymaniu maksimum czystości. Jeśli kaw mlecznych nie pije się za dużo, natomiast prym wiodą kawy czarne można dobrać ekspres przelewowy czy automat z zewnętrzną dyszą do spieniania mleka.

Ekspres automatyczny

W dowolnym przypadku dobrym wyjściem będzie ekspres automatyczny, jednak pod jednym warunkiem – taki, w jakim do przygotowania kawy starczy jeden guzik. Specjalistyczne narzędzia mogą – zamiast uprościć oraz umilać – utrudniać życie pracownikom oraz gościom. Należałoby także przemyśleć trochę droższe rodzaje, jakie mają zintegrowane procesy spieniające mleko – nie każdy musi „czuć się na siłach”, aby spieniać sobie mleko oddzielnie, za pomocą dyszy. Ekspres do biura automatyczny jest także pewnością znakomitej kawy dla osoby ją parzącej.

Do każdego typu kawy niezbędny jest odmienny ekspres do kawy

Dobierając ekspres do biura uprzednio zastanówcie się, jakiego typu kawę chcielibyście pić każdego dnia w pracy. Potem, do wybranej formy, wybierzcie najlepszy sprzęt – innowacyjne techniki, oryginalny wygląd oraz odporność, to właściwości ekspresów, na które należałoby zwrócić uwagę podejmując ową istotną decyzję zakupową. Ekspres to urządzenie bardzo przydatne – nie jedynie pod względem technologicznym. Kawa łączy, zachęca do współdziałania, uspokaja nerwy oraz daje sił.

Poprzedni artykułJaka drukarka do biura będzie najlepsza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj