Jaka drukarka do biura będzie najlepsza?

0
742

Zakup drukarki do biura wiąże się z podjęciem decyzji na lata. Choć ceny wielu narzędzi są zatrważająco niskie, należałoby zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście chcemy kupować sprzęt tak tani. Mając to na uwadze, zastanowimy się, jaka drukarka do biura będzie najdoskonalsza do Twoich potrzeb? Ewentualnie, jakie narzędzia wielofunkcyjne do biura wykażą się niewątpliwie najlepsze?

Jaką drukarkę dobrać do biura?

Pierwszym pytaniem jest niewątpliwie to, w jakim biurze działasz, natomiast jeżeli robisz zakupy dla wielu działów, to do jakiego dokładnie ma trafić nowoczesny sprzęt. Odmienna musi być drukarka do biura projektowego, natomiast pozostała drukarka do biura rachunkowego. Jeżeli dokumentami, jakie mają być dzięki niej uzyskiwane, są faktury lub zestawienia, należałoby zastanowić się nad sprzętem igłowym. Jego podstawową zaletą jest to, iż robi parę egzemplarzy zarazem, natomiast znamiennie traci na tymże element wizualny pisma. Będą one zatem odpowiednie pomiędzy innymi do magazynów czy sklepów wielkopowierzchniowych – supermarketów oraz hurtowni.

Narzędzia drukujące wybierane na potrzeby działalności gospodarczej znamiennie różnią się od tychże, kupowanych do użytku prywatnego. To oczywista konkluzja, jaka wynika przede wszystkim z innych potrzeb oraz wydatków kserowanych czy drukowanych w dowolnym spośród tychże miejsc. Natomiast duża propozycja rynkowa prócz wielu możliwości daje także wątpliwości.

Szybkość drukowania drukarki do biura

Potrzebujesz wydrukować kilkadziesiąt stron przed spotkaniem, jednak nie masz za dużo czasu? Szybkość drukowania gra dużą rolę, więc należałoby zastanowić się nad tymże parametrem. Modele z mniejszej półki cenowej proponują prędkość drukowania na etapie 20 stron na minutę. Najdroższe drukarki do biura pozwolą na wydrukowanie choćby 40 stron na minutę. Szybkość wydruku jest także zależna od rozdzielczości, natomiast również tego, czy drukujesz w kolorze lub w wersji czarno-białej.

Drukarka laserowa

Ów rodzaj drukarki odpowiednio sprawdzi się w spółce, gdzie regularnie drukuje się dużą ilość materiałów tekstowych. Drukarki laserowe dostępne są w wersjach kolorowych oraz monochromatycznych (druk występuje w kolorach szarości). Niezwykle atrakcyjna cenowo jest wersja monochromatyczna. Wydatek druku czarno-białego w wypadku drukarek laserowych jest dosyć niewielki. Także takie narzędzie daje natychmiastowy wydruk w doskonałej jakości – liczba wydrukowanych stron na minutę jest większa, aniżeli w wypadku narzędzi atramentowych, natomiast druk trwalszy.

Drukarka atramentowa

Kolorowe drukarki atramentowe mają najbardziej uniwersalne wykorzystanie, dlatego iż prócz drukowania specjalnych dokumentów, pozwolą osiągnąć także dobre grafiki oraz zdjęcia o nasyconych barwach. Do tworzenia tego rodzaju produktów można spożytkować także drukarkę laserową, natomiast kolorowe modele proponujące dobrą jakość druku należą do wysokiej półki cenowej. Co istotne, urządzenia atramentowe mają zazwyczaj bardziej kompaktowe rozmiary aniżeli owe stosujące laser, więc idealnie nadają się do małych biur, gdzie liczy się oszczędność miejsca.

Poprzedni artykułSzkolenia okresowe BHP – co ile lat i co ma na celu?
Następny artykułJaki ekspres do kawy do biura kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj